Dyrektor BBG opowiedział od czego biuro rozpocznie pracę

Nowo utworzone Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego rozpocznie pracę od analizy głównych nielegalnych schematów i ich osłony korupcyjnej, a dopiero potem będzie wizytować firmy.

Według Ukrinformu dyrektor BBG Wadym Melnik opowiedział o tym na antenie kanału telewizyjnego Ukraina 24.

„Jak będzie działać Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego? Nie zaczynamy śledztwa od biznesu, ale zaczynamy prace analityczne od „schematów”, który daje firmom możliwości uchylania się od płacenia podatków. Ujawnianie i przezwyciężanie „schematów”, w sumie – skorumpowane krycie, skorumpowani urzędnicy, oni też ukrywają takie schematy… i dopiero w trzeciej kolejności zwracimy się do biznesmenów i powiemy – w wyniku zastosowania schematów nie zapłaciliście podatków, proszę zapłacić samodzielnie, prawo na to pozwala, lub poprzez kontrole podatkowe” – powiedział Melnik.

Jak informowaliśmy, Gabinet Ministrów powołał Wadyma Melnika, na stanowisko dyrektora Biura Bezpieczeństwa Gospodarczego, który od końca 2020 roku kierował Państwową Służbą Skarbową. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach w policji podatkowej.

Rada Najwyższa przyjęła ustawę „O Biurze Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy” dnia 28 stycznia 2021 roku. Dnia 12 maja Gabinet Ministrów powołał do istnienia Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego, któremu powierzono zadania w zakresie zwalczania przestępstw w sferze gospodarczej.

prs


Źródło: Dyrektor BBG opowiedział od czego biuro rozpocznie pracę

Może Ci się spodobać