Prezydent Estonii – Ukraina może liczyć na nasze zdecydowane wsparcie

Estonia wzywa społeczność światową, aby nie zapominała o rosyjskiej okupacji Krymu i agresji na wschodnią Ukrainę.

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid wyraziła swoje poparcie dla Ukrainy w swoim przemówieniu na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie wolno nam zapominać o okupowanym Półwyspie Krymskim i sytuacji na wschodniej Ukrainie. Ukraina może liczyć na nasze stanowcze i niezachwiane poparcie dla swojej suwerenności i integralności terytorialnej, a także na politykę nieuznawania nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję” – powiedziała Kaljulaid.

Według niej „bezpieczeństwo jest niepodzielne, więc bezpieczeństwo Ukrainy jest także naszym bezpieczeństwem”. „Jako wybrany członek Rady Bezpieczeństwa ONZ nadal popieramy kwestię rosyjskiej agresji w Donbasie i nielegalnej aneksji Krymu” – powiedziała estoński prezydent .

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia Kaljulaid powiedziała, że Unia Europejska powinna odważniej działać w sprawie rozszerzenia uczestnictwa swoich wschodnich partnerów. Jednocześnie powiedziała, że Ukraina, Mołdawia i Gruzja potrzebują „kolejnych 20 lat pracy”, aby przygotować się do członkostwa w UE.

av


Źródło: Prezydent Estonii - Ukraina może liczyć na nasze zdecydowane wsparcie

Może Ci się spodobać