Ukraina aktywnie rozwija pas graniczny z Rosją

W regionie Sum grupy inżynieryjne Państwowej Służby Granicznej wznoszą bariery antyruchowe na granicy z Rosją – informuje serwis prasowy Państwowej Służby Granicznej, donosi Ukrinform.

„Państwowa Służba Graniczna kontynuuje systematyczne prace nad wzmocnieniem zaplecza inżynieryjnego. Szczególną uwagę zwraca się na granicę ukraińsko-rosyjską. Wraz z rządowym planem inżynieryjnej aranżacji granicy stworzono złożone zespoły inżynieryjne zgodnie z wydziałowymi środkami departamentu granicznego. Ich podstawowym zadaniem jest instalowanie barier przeciwruchowych w strefach zagrożenia z późniejszym wzrostem innych elementów” – czytamy w oświadczeniu.

W szczególności zwraca się uwagę, że prace, które trwają w rejonie Sum, obejmują wyposażenie jednostek inżynieryjnych oddziału granicznego i innych straży granicznych. Ponadto w wyposażeniu granicznym zaangażowany jest specjalny wojskowy sprzęt inżynieryjny, co znacznie usprawnia pracę.

Służba prasowa dodała również, że zgodnie z ustawą i decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Państwowa Służba Graniczna wraz z Państwową Służbą Ukrainy ds. Geodezji, Kartografii i Katastru i samorządami zintensyfikowała prace nad inwentaryzacją działek o szerokości 30-50 metrów wzdłuż zapewnienie linii granicznej straży granicznej i fortyfikacji.

„Właściwe ułożenie granicy państwowej ma nie tylko znaczenie bezpieczeństwa, ale także obronności. Na poziomie zwiększenia bezpieczeństwa granic – zmniejszenie ryzyka migracji, niebezpieczeństwa przemieszczania się terroru, broni, narkotyków i towarów. Jednocześnie elementy fortyfikacyjne komplikują działania wroga w przypadku agresji zbrojnej” – powiedziała Państwowa Służba Graniczna.

Jak informuje służba prasowa, w praktyce wdrażany jest kompleksowy model ochrony i obrony granicy państwowej. Zintegrowany system oparty jest na połączeniu elementów inżynierskich z technicznymi środkami sterowania.

Przypomnijmy, wcześniej szef Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Serhij Dejnenko stwierdził, że prace inżynieryjno-techniczne na granicy z Federacją Rosyjską trwają. Łącznie przez cały czas wykonano ok. 400 km rowu przeciwczołgowego, 330 km drogi gruntowej, 70 km drutu kolczastego i 100 km ogrodzenia metalowego.

av


Źródło: Ukraina aktywnie rozwija pas graniczny z Rosją

Może Ci się spodobać