Ukraińska operacja wywiadowcza w Afganistanie zasługuje na pochwałę – Volker

Operacja wywiadu wojskowego Ukrainy mająca na celu ewakuację ludzi z Afganistanu jest godna pochwały – powiedział były przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy (2017-2019) Kurt Volker podczas webinarium zorganizowanego przez Kyiv Post na temat stosunków Ukrainy z NATO – donosi korespondent Ukrinformu.

„Chciałbym pogratulować Siłom Zbrojnym Ukrainy, a w szczególności Siłom Specjalnym, za ich niesamowitą rolę w deportowaniu ludzi z Afganistanu. Myślę, że jest to tragedia, której można było uniknąć, a Stany Zjednoczone mogły zrobić to znacznie lepiej. Ale Ukraina dołączyła i pomogła wielu ludziom wylecieć. I myślę, że należy to docenić” – powiedział Volker.

Według niego, po rozpoczęciu rosyjskiej agresji, Ukrainie udało się odbudować Siły Zbrojne, które są obecnie jednymi z najzdolniejszych w Europie.

Jak powiedział Volker, ukraińskie wojsko również pokazało, że „może przyczynić się do operacji NATO, tak jak miało to miejsce w Afganistanie ”.

Przypomnijmy, funkcjonariusze Głównego Zarządu Wywiadu MOU przeprowadzili w Kabulu akcję ratunkową, w ramach której ewakuowano obywateli Ukrainy i innych krajów, w tym przedstawicieli ONZ, organizacji praw człowieka, dziennikarzy i osoby współpracujące z kontyngentem koalicji.

av


Źródło: Ukraińska operacja wywiadowcza w Afganistanie zasługuje na pochwałę – Volker

Może Ci się spodobać