Ukraina mogłaby produkować nie tylko metal, ale także automaty z tego metalu – MFW

Władysław Raszkowan, zastępca dyrektora wykonawczego Międzynarodowego Funduszu Walutowego, uważa, że ​​Ukraina może produkować i oferować światu produkty o wysokiej wartości dodanej.

Oświadczył to podczas przemówienia na forum YES Brainstorming, donosi korespondent Ukrinformu.

„Ukraina mogłaby produkować drony dla świata, które mogą być wykorzystywane w rolnictwie. Produkować nie tylko metal, ale także automaty, dzięki czemu nasze produkty miałyby wysoki poziom wartości dodanej” – powiedział Raszkowan.

Zaznaczył, że Ukraina powinna sprzedawać światu nie tylko zasoby ludzkie, na przykład informatyków, ale także produkty technologiczne. Ponadto, zdaniem Raszkowana, nasz kraj może zaoferować partnerom swoje doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym w walce z dezinformacją oraz w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Jak informowaliśmy, w okresie styczeń-czerwiec 2021 roku eksport towarów i usług z Ukrainy wyniósł 34,9 mld USD, czyli o 25% więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Przede wszystkim eksportowano metale żelazne i produkty z nich wykonane, zboże, rudę, ropę, maszyny elektryczne, produkty spożywcze, niektóre wyroby przemysłu chemicznego, meble itp.

prs


Źródło: Ukraina mogłaby produkować nie tylko metal, ale także automaty z tego metalu - MFW

Może Ci się spodobać