Wiceprezes Banku Światowego złoży wizytę na Ukrainie

Wiceprezes Banku Światowego (BŚ) na Europę i Azję Środkową Anna Bjerde złoży swoją pierwszą oficjalną wizytę na Ukrainie w dniach 12-15 września.

BŚ informuje o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

Jak zaznaczono, podczas wizyty pani Bjerde spotka się z premierem Denysem Szmyhalem i innymi przedstawicielami ukraińskiego rządu. Odbędzie również spotkania z przedstawicielami ambasad zagranicznych, partnerami z międzynarodowych organizacji rozwojowych, przedstawicielami ukraińskiego środowiska naukowego.

Podczas wizyty wiceprezes BŚ odwiedzi prywatne gospodarstwo rolne, aby zapoznać się z wprowadzaniem reformy rolnej, którą wspiera Bank Światowy.

Jak donosi Ukrinform, od dnia 1 maja 2020 roku Anna Bjerde, obywatelka Szwecji, została nową wiceprezes Banku Światowego na Europę i Azję Środkową. Na tym stanowisku pokieruje strategiczną, analityczną, operacyjną pracą banku oraz wymianą wiedzy w regionie.

Bank Światowy przeznaczył ponad 1,4 miliarda dolarów na pomoc krajom w Europie i Azji Środkowej w radzeniu sobie ze skutkami pandemii COVID-19. Po dniu 2 kwietnia 2020 roku zatwierdzono finansowanie w wysokości około 490 mln USD na nowe projekty reagowania kryzysowego.

prs


Źródło: Wiceprezes Banku Światowego złoży wizytę na Ukrainie

Może Ci się spodobać