W Karpaczu rozpoczęło się Forum Ekonomiczne

We wtorek 7 września w polskim kurorcie Karpacz rozpoczęło się jubileuszowe XXX Forum Ekonomiczne, w którym bierze udział około 3000 uczestników, w tym z Ukrainy.

Jedną z części tematycznych forum będzie Forum Ukraińskie, donosi korespondent Ukrinform.

Tegoroczne trzydniowe forum odbywa się pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Forum obejmie blisko 200 paneli dyskusyjnych w 22 obszarach tematycznych.

Dyskusje na Forum Ekonomicznym będą koncentrować się na przezwyciężaniu skutków pandemii COVID-19, biznesie, polityce, bezpieczeństwie, klimacie, zdrowiu i nie tylko.

W ramach Forum Ukraińskiego odbędzie się 16 paneli dyskusyjnych na temat miejsca Ukrainy w Europie, integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy, Partnerstwa Wschodniego itp. W forum weźmie udział liczna delegacja z Ukrainy, w skład której wchodzą urzędnicy państwowi, samorządowcy, ukraińscy eksperci oraz przedstawiciele biznesu. W forum wezmą udział w szczególności minister polityki społecznej Marina Łaziebna, były premier Wołodymyr Hrojsman, dyrektor wykonawczy UkraineInvestu Serhij Ciwkacz i inni. Premier Ukrainy Denys Szmyhal ma uczestniczyć w forum trzeciego dnia.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu jest fundacja „Instytut Orientalistyki”, a głównymi partnerami województwo dolnośląskie, miasta Wrocław i Karpacz.

Zdjęcia: Jurij Banachewycz

av


Źródło: W Karpaczu rozpoczęło się Forum Ekonomiczne

Może Ci się spodobać