Szmyhal przedyskutował z dyrektorem zarządzającym EBOR podtrzymanie reform

Premier Denys Szmyhal oraz Dyrektor Zarządzający EBOR na Europę Wschodnią i Kaukaz Matteo Patrone omówili wdrażanie i wspieranie reform na Ukrainie.

Spotkanie odbyło się dnia 6 września, informuje Ukrinform powołując się na rządowy portal.

Według Szmyhala wdrażanie reform na Ukrainie jest ważnym i niezbędnym narzędziem do osiągnięcia trwałego postępu. Dlatego rząd jest zdecydowany kontynuować wszystkie rozpoczęte reformy.

„W tym i przyszłym roku planujemy skoncentrować się na reformie administracji publicznej, poprawie klimatu inwestycyjnego i biznesowego, prywatyzacji i ładu korporacyjnego, koordynowaniu zielonego kursu, kontynuacji reform gruntowych i antykorupcyjnych. Ponadto rozpoczynamy nowe reformy: wprowadzanie drugiego filaru systemu emerytalnego, a także rozwój giełdy” – powiedział szef rządu.

W tym kontekście podkreślił, że wprowadzenie drugiego filaru kapitałowego  systemu emerytalnego w synergii z rozwojem giełdy jest dla Ukrainy niezwykle ważne.

Premier podziękował EBOR za znaczące i systematyczne wsparcie udzielane w realizacji reform.

Jak informowaliśmy wcześniej, premier Denys Szmyhal powiedział, że giełda ma zostać uruchomiona równolegle z drugim filarem kapitałowego systemu emerytalnego, co przyczyni się do jego rozwoju. W ramach koncepcji tworzenia giełdy planuje się rozwój giełdy towarowej, na której będzie odbywał się handel produktami rolnymi, produktami energetycznymi  itp.

prs


Źródło: Szmyhal przedyskutował z dyrektorem zarządzającym EBOR podtrzymanie reform

Może Ci się spodobać