Stany Zjednoczone obiecały pomoc Ukrainie w przypadku eskalacji ze strony Rosji – Biuro Prezydenta

Stany Zjednoczone są gotowe do podjęcia poważnych kroków w celu zapobieżenia eskalacji ze strony Federacji Rosyjskiej w stosunku do Ukrainy i obiecują pomoc – powiedział szef Biura Prezydenta Andrij Jermak w wywiadzie dla „RBK-Ukraina”, donosi Ukrinform.

„Ameryka deklaruje, że nie pozwoli na żadną eskalację ze strony Rosji w stosunku do Ukrainy i jest gotowa na dość poważne kroki. O tym Stany Zjednoczone mówią nam i bezpośrednio Federacji Rosyjskiej. Po raz kolejny usłyszeliśmy wprost i wyraźnie że w tym przypadku nie daj Boże, żadnych pogorszeń, Ukraina nie pozostanie bez pomocy USA”- zauważył Jermak.

Zapewnił też, że Amerykanie wspierają wejście Ukrainy do NATO.

„Wszyscy jednak rozumiemy, że stanowisko Stanów Zjednoczonych jest jednym z kluczowych, ale w NATO jest wiele państw członkowskich . Wśród nich są, jak wiemy, te, które nie popierają aspiracji Ukrainy” – powiedział.

Jednocześnie Jermak zaznaczył, że amerykańscy partnerzy są gotowi działać w kierunku, w którym Ukraina uzyska niezbędny rezultat.

Przypomnimy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Josepha Bidena. 1 września, ich spotkanie odbyło się w Białym Domu. 2 września głowa państwa przebywał w Kalifornii.

Wizyta ma się zakończyć w niedzielę 5 września.

av


Źródło: Stany Zjednoczone obiecały pomoc Ukrainie w przypadku eskalacji ze strony Rosji – Biuro Prezydenta

Może Ci się spodobać