Zełenski – Spotkanie z Bidenem odbyło się w normalnej męskiej atmosferze

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że spotkanie z przywódcą USA Joe Bidenem odbyło się w produktywnej, choć nie zawsze „słonecznej” atmosferze i pokazało zainteresowanie stron dialogiem i jego rezultatami.

Powiedział to podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie, donosi korespondent Ukrinform.

„Fakt, że zamiast jednej godziny spotkanie trwało dwie godziny świadczy o tym, że strony są zainteresowane tym dialogiem. Uważam, że generalnie spotkanie odbyło się w normalnej, produktywnej, nie zawsze w słonecznej atmosferze, ale była to normalna męska rozmowa.” , – zauważył Zełenski.

Zapytany o to, jakie problemy „wywołują chmury”, prezydent odpowiedział: „Chmury nie wychodzą, po prostu nie ma czasu na rozpraszanie się słońcem, trzeba działać i iść do przodu”.

Głowa państwa przyznał też, że od prezydenta USA usłyszał tylko miłe słowa i zrozumienie złożoności sytuacji.

Jak powiedział Zeleński, Biden odnotował „wielkie kroki” w reformach na Ukrainie, zwłaszcza w reformach ziemskich i sądowniczych. Ponadto Zełenski powiedział, że „każdy widzi zmiany infrastrukturalne na Ukrainie”.

„Nie było absolutnie żadnego aspektu, ani słowa negatywu, od Stanów Zjednoczonych do Ukrainy, do mnie osobiście, do mojego zespołu, do Biura Prezydenta” – podkreślił prezydent.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą. W środę prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych spotkali się na około dwie godziny.

av


Źródło: Zełenski - Spotkanie z Bidenem odbyło się w normalnej męskiej atmosferze

Może Ci się spodobać