Nowy pakiet pomocy ze Stanów Zjednoczonych przewiduje dostawę Javelin na Ukrainę – Biuro Prezydenta

Nowy pakiet pomocy USA obejmuje dostawę pocisków przeciwpancernych Javelin, które według Kijowa są kluczowe dla ochrony wspieranych przez Rosję bojowników na wschodniej Ukrainie, donosi Ukrinform w odniesieniu do Biuro Prezydenta.

„Gromadzenie sił i zasobów przez Rosję wzdłuż granicy z Ukrainą ujawniło braki w zdolności ukraińskiego wojska do obrony przed rosyjską inwazją.

W tym samym oświadczeniu administracja Bidena stwierdziła, że pakiet pomocy dla Ukrainy jest potrzebny ze względu na „znaczący wzrost aktywności wojskowej Rosji wzdłuż jej granicy”, a także ostrzał moździerzowy, naruszenia zawieszenia broni i inne prowokacje.

„Nowa pomoc wojskowa ma zademonstrować zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo Ukrainy. Nowy pakiet będzie zawierał więcej pocisków przeciwpancernych Javelin” – podało BP.

Jak wcześniej donosiły „Ukraińskie Wiadomości”, prezydent USA Joe Biden polecił Departamentowi Stanu przydzielenie Ukrainie do 60 milionów dolarów z Pentagonu .

Środki zostaną przeznaczone na produkty i usługi obronne Ministerstwa Obrony, a także na edukację wojskową i szkolenia dla Ukrainy.

av


Źródło: Nowy pakiet pomocy ze Stanów Zjednoczonych przewiduje dostawę Javelin na Ukrainę – Biuro Prezydenta

Może Ci się spodobać