Między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostaną ustanowione bezpieczne linie komunikacyjne

Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie o ustanowieniu bezpiecznej linii komunikacji.

Dokument został podpisany w Waszyngtonie między Administracją Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy a Departamentem Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki, informuje Ukrinform powołując się na stronę internetową prezydenta.

„Dokument przewiduje istnienie bezpiecznej linii komunikacji, zapewnia stabilny specjalny kanał komunikacji między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, pokazuje zachowanie i wzmocnienie dwustronnego zaufania między Kijowem a Waszyngtonem” – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto osiągnięte porozumienie leży we wspólnym ukraińsko-amerykańskim interesie umacniania pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, przyczyniania się do zmniejszania zagrożeń i zwiększania efektywności funkcji zaangażowanych resortów rządowych.

Przypomnijmy, że wcześniej ministrowie obrony Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Andrij Taran i Lloyd Austin podpisali międzyrządowe porozumienie o projektach w dziedzinie badań, rozwoju, prób i ocen.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Josepha Bidena.

Negocjacje między głowami państw zaplanowano na 1 września.

Wizyta ma się zakończyć w niedzielę 5 września.

av


Źródło: Między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostaną ustanowione bezpieczne linie komunikacyjne

Może Ci się spodobać