Pomoc MFW będzie okazją do zwiększenia świadczeń socjalnych – Szmyhal

Otrzymana w tym tygodniu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego bezzwrotna pomoc finansowa w wysokości ponad 2,7 miliarda dolarów zostanie przeznaczona na świadczenia socjalne dla obywateli.

Według Ukrinformu premier Denys Szmyhal zwrócił na to uwagę, komentując wyniki gospodarcze tygodnia na Facebooku.

„Ukraina w tym tygodniu otrzymała ponad 2,7 miliarda dolarów bezzwrotnej pomocy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Środki te są częścią dystrybucji środków finansowych w celu wsparcia krajów członkowskich MFW w odbudowie ich gospodarek osłabionych pandemią. Otrzymana pomoc finansowa przyczyni się do stabilności makroekonomicznej, a także da możliwość zwiększenia świadczeń socjalnych dla obywateli” – powiedział Szmyhal.

Jak donosił Ukrinform, dnia 2 sierpnia br. Rada Gubernatorów MFW zatwierdziła przyznanie krajom specjalnych praw ciągnienia (SDR) w wysokości 650 mld USD, które mają pomóc w odbudowie światowej gospodarki dotkniętej pandemią koronawirusa, jest to największa alokacja SDR w historii funduszu.

Ukraina otrzymała od MFW ponad 2,7 miliarda dolarów w wyniku dystrybucji SDR w ramach pomocy krajom członkowskim MFW w odbudowie gospodarki dotkniętej pandemią koronawirusa. Dnia 23 sierpnia środki zostały przelane na konta Ukrainy.

Ministerstwo Finansów podało, że 2,7 mld USD otrzymane przez Ukrainę z MFW może zostać wykorzystane na finansowanie budżetu w tym okresie budżetowym lub przeznaczone na zapewnienie finansowania budżetu w kolejnych okresach budżetowych.

prs


Źródło: Pomoc MFW będzie okazją do zwiększenia świadczeń socjalnych - Szmyhal

Może Ci się spodobać