Niemiecki minister energetyki zapewnił o gotowości do inwestowania w „zieloną” energetykę na Ukrainie

Federalny Minister Gospodarki i Energetyki Niemiec Peter Altmaier zapewnił o gotowości RFN do inwestowania w zieloną transformację Ukrainy.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to na briefingu na szczycie założycielskim Platformy Krymskiej.

„Jesteśmy gotowi pomóc Ukrainie, jeśli chodzi o Umowę Stowarzyszeniową o przystąpieniu do UE w sprawie zmian klimatycznych i kwestiach energetycznych. Popieramy zieloną transformację Ukrainy. Jesteśmy gotowi do jak najściślejszej współpracy w zakresie synchronizacji systemów energetycznych i elektrycznych Ukrainy, systemów energetycznych i elektrycznych Unii Europejskiej i Niemiec w celu pozytywnego i konstruktywnego uwzględnienia ważnych interesów Ukrainy w tej dziedzinie” – powiedział Altmaier.

Dodał, że skoro Niemcy są liderem w tej dziedzinie, a 46% zużywanej w kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, wiele niemieckich firm jest gotowych do wejścia na rynek ukraiński.

„Są gotowi zainwestować w produkcję zielonego wodoru na Ukrainie, co będzie miało bardzo pozytywny wpływ na dekarbonizację gospodarki” – podkreślił minister.

Jak informował Ukrinform, w Kijowie podczas spotkania ministrów energetyki Ukrainy, Niemiec i Stanów Zjednoczonych strony dyskutowały o zagrożeniach w realizacji projektu Nord Stream-2 i o reformie sektora energetycznego naszego państwa.

prs


Źródło: Niemiecki minister energetyki zapewnił o gotowości do inwestowania w „zieloną” energetykę na Ukrainie

Może Ci się spodobać