W Kijowie otwarto biuro Platformy Krymskiej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w otwarciu biura Platformy Krymskiej, zaznaczając, że jej lokalizacja – centrum stolicy – świadczy o poważnym stosunku władz do tej sprawy, donosi korespondent Ukrinform.

Według niego, będą pracować w tym biurze, aby uzyskać pozytywny wynik w kwestii deokupacji Krymu , pomocy dla Krymowi, Tatarom krymskim.

„Wygląda świetnie. Jestem zachwycony, więc w moich słowach jest więcej emocji niż zadowolenia, ale wierzę, że tylko pozytywnymi emocjami można osiągnąć wynik z treścią” – powiedział Prezydent.

Szefom państw i gościom z zagranicy przedstawiono Biuro, a później wspólnie podlali jedną z choinek, którą teraz posadzono się w pobliżu. Następnie Zełenski rozmawiał z działaczem krymskotatarskim, byłym więźniem politycznym Edemem Bekirowym, który podziękował za zorganizowanie szczytu Platformy Krymskiej na Ukrainie, a także poprosił głowę państwa o dalsze prace nad uwolnieniem naszych obywateli z niewoli.

Jak wcześniej podkreślał Wołodymyr Zełenski, przedstawicielstwa Platformy Krymskiej będą działać nie tylko na Ukrainie, ale także w wielu innych krajach.

Przypomnijmy, 23 sierpnia w Kijowie odbywa się szczyt założycielski inicjatywy prezydenta Ukrainy w sprawie deokupacji Krymu „Platforma Krymska”.

Platforma Krymska to nowy format konsultacyjno-koordynacyjny zainicjowany przez Ukrainę w celu poprawy międzynarodowej reakcji na okupację Krymu, reagowania na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, zwiększenia presji międzynarodowej na Rosję, zapobieganiu dalszemu łamaniu praw człowieka i ochrony ofiar reżimu okupacyjnego oraz przede wszystkim osiągnięcia wyzwolenia Krymu i jego powrotu na Ukrainę.

av


Źródło: W Kijowie otwarto biuro Platformy Krymskiej

Może Ci się spodobać