Szmyhal: Umowy z Niemcami pozwolą przeznaczyć 150 mln euro dla małych i średnich przedsiębiorstw

Denys Szmyhal podczas spotkania z Angelą Merkel podziękował za porozumienie w sprawie redystrybucji niepowiązanej pożyczki finansowej rządu RFN.

Poinformował o tym Rządowy Portal, donosi Ukrinform.

„W ubiegłym roku osiągnięto porozumienie w sprawie przekierowania niewykorzystanej części niepowiązanej pożyczki finansowej rządu RFN Ukrainie w wysokości 150 mln euro na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwijamy program obniżenia kosztów kredytów dla MŚP „Dostępne kredyty 5-7-9%”. Jest niezwykle udany, a tysiące małych przedsiębiorców już z niego wykorzystało ponad 2 miliardów euro” – powiedział Szmyhal.

Ponadto szef ukraińskiego rządu wyraził wdzięczność Niemcom za udział w tworzeniu międzynarodowej inicjatywy COVAX, a także za bezpośrednie przekazanie Ukrainie 1,5 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19.

„Teraz na Ukrainie jest wystarczająco dużo szczepionek dla wszystkich. Robimy prawie milion szczepień tygodniowo i do końca roku planujemy zaszczepić co najmniej połowę dorosłej populacji, aby uchronić kraj przed kolejnymi ogniskami choroby” – powiedział premier.

Szmyhal podkreślił też, że Ukraina docenia gotowość Niemiec do zorganizowania na swoim terytorium Konferencji Reform w 2023 roku.

Z kolei Angela Merkel zapewniła, że ​​Niemcy będą nadal wspierać reformy na Ukrainie.

Jak informował wcześniej Ukrinform, kanclerz federalna Niemiec Angela Merkel przebywa na Ukrainie.

prs


Źródło: Szmyhal: Umowy z Niemcami pozwolą przeznaczyć 150 mln euro dla małych i średnich przedsiębiorstw

Może Ci się spodobać