Merkel popiera odmowę Ukrainy na temat bezpośrednich negocjacji z przedstawicielami „L/DNR”

Kanclerz federalna Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​Ukraina postępuje słusznie, odmawiając prowadzenia bezpośrednich negocjacji z przedstawicielami separatystów z ORDLO, ponieważ to Rosja jest stroną konfliktu zbrojnego.

Merkel powiedziała to na briefingu po spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, donosi korespondent Ukrinformu.

„Problemy z realizacją porozumień mińskich mają charakter strukturalny, ponieważ Rosja jest stroną tego konfliktu, dlatego słuszne jest, że Ukraina odmawia prowadzenia bezpośrednich negocjacji z przedstawicielami separatystów. Cały czas kręcimy się wokół tego problemu. To nie jest nowość i nie ma to nic wspólnego z faktem, że już wkrótce nie będę sprawować urzędu kanclerza federalnego Niemiec ”- powiedziała Merkel.

Dodała, że ​​chociaż porozumienia mińskie nie doprowadziły do ​​uregulowania sytuacji na wschodniej Ukrainie, to jednak w pewnym stopniu zapewniają „pewne milczenie”.

„Ale musimy stale nad tym pracować, w tym przy przychodzeniu innych graczy do polityki. Nie jest to łatwe i nie będzie to łatwe z nowym rządem (RFN – przyp. red.). Ale popieram ten format (Normandię – przyp. red.), ponieważ może być używany jako platforma do negocjacji” – powiedziała kanclerz federalny.

Powiedziała, że ​​rozmawiała z prezydentem Ukrainy na temat „formatu normandzkiego”. Według Merkel chciałaby odbyć kolejne spotkanie na najwyższym szczeblu politycznym i zaprosić prezydentów Rosji, Francji i Ukrainy.

„Jeśli uda nam się opracować dobry program, to myślę, że jest to możliwe. Prezydent Zełenski jest gotów nas tu wesprzeć” – powiedziała Merkel.

Jak informowaliśmy, od dnia 22 sierpnia kanclerz Niemiec Angela Merkel przebywa z wizytą w Kijowie. Przed wizytą w Kijowie 20 sierpnia złożyła wizytę w Moskwie.

prs


Źródło: Merkel popiera odmowę Ukrainy na temat bezpośrednich negocjacji z przedstawicielami „L/DNR”

Może Ci się spodobać