W lipcu Ukraina sprowadziła z Europy prawie 500 mln metrów sześciennych gazu

W lipcu Ukraina importowała prawie 498 mln metrów sześciennych gazu ziemnego z UE i wyeksportowała 54,38 mln metrów sześciennych do Europy.

Według Ukrinformu poinformował o tym „Operator Systemów Przesyłowych Ukrainy” (OGTSU).

„W lipcu ilość gazu przetransportowanego z UE na Ukrainę wyniosła prawie 498 mln metrów sześciennych co jest najwyższą wartością w 2021 roku. Eksport wraz z reeksportem gazu z Ukrainy do krajów europejskich wyniósł 54,38 mln metrów sześciennych w lipcu” – czytamy w oświadczeniu.

OGTSU zwróciło uwagę, że 93% wolumenu gazu pochodziło z importu wirtualnego rewersu z Węgier i Polski. Otwarta pozostaje jednak kwestia stworzenia wirtualnego rewersu ze Słowacją. OGTSU kontynuuje prace w tym kierunku. W szczególności utworzono odpowiednią grupę roboczą przy Sekretariacie Wspólnoty Energetycznej.

Jak informowaliśmy, w okresie styczeń-czerwiec „Operator Systemów Przesyłowych Ukrainy” przetransportował prawie 22 mld metrów sześciennych gazu. OGTSU twierdzi, że Gazprom sztucznie ogranicza eksport gazu do Europy Zachodniej, manipulując danymi o całkowitej wielkości dostaw.

prs


Źródło: W lipcu Ukraina sprowadziła z Europy prawie 500 mln metrów sześciennych gazu

Może Ci się spodobać