Banki za rok komercyjnego wykorzystania BankID otrzymały 71 mln hrywien dochodu

Przez pierwszy rok komercyjnego użytkowania Systemu NBU BankID, abonenci-identyfikatorzy otrzymali od abonentów-usługodawców dochód w wysokości 71 mln UAH za udane elektroniczne potwierdzenie zdalnej identyfikacji użytkowników.

Według Ukrinformu, donosi o tym służba prasowa NBU.

„Minął rok od wprowadzenia komercyjnego modelu korzystania z Systemu NBU BankID w lipcu 2020 roku. W tym czasie aktywnie dołączyły do ​​tego banku, pozabankowe instytucje finansowe, operatorzy telekomunikacyjni, niepaństwowe fundusze emerytalne i inne instytucje komercyjne. Poza zachętami finansowymi ukraińskie banki otrzymują i szereg innych korzyści związanych z przystąpieniem do Systemu BankID NBU, co w szczególności wpływa pozytywnie na lojalność klientów wobec banku, który dziś oferuje pożądaną usługę” – powiedziała Olga Vasileva, zastępca dyrektora Departamentu Systemów Płatniczych i Innowacyjnego Rozwoju Narodowego Banku Ukrainy.

Zwraca się uwagę, że dziennie przy użyciu Systemu BankID NBU przeprowadza się prawie 60 tysięcy udanej elektronicznej zdalnej identyfikacji użytkowników. Komercyjne wykorzystanie Systemu NBU BankID to silna zachęta do poszerzania kręgu jego uczestników. Wszystkie banki o znaczeniu systemowym są teraz podłączone do systemu. Dlatego już 99% klientów ukraińskich banków może skorzystać z usługi zdalnej identyfikacji i weryfikacji za pomocą Systemu BankID NBU.

Jak wiadomo komercyjny model Systemu NBU BankID został wprowadzony w lipcu 2020 roku. Pozwala bankom otrzymywać płatność od abonentów – dostawców usług bankowych, finansowych lub komercyjnych za każdą udaną identyfikację. Usługi administracyjne i publiczne w systemie nie są taryfikowane. Obecnie System BankID NBU ma 36 abonentów-identyfikatorów i 75 abonentów – dostawców usług (w tym 8 banków świadczących usługi bankowe).

prs


Źródło: Banki za rok komercyjnego wykorzystania BankID otrzymały 71 mln hrywien dochodu

Może Ci się spodobać