Ukraina wyemituje obligacje na sumę 20 mld w ramach programu „Dostępna hipoteka”

Ukraina wyemituje obligacje rządowe o wartości 20 mld hrywien, aby więcej osób mogło skorzystać z programów hipotecznych.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział o tym podczas środowego posiedzenia rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Rząd przygotowuje różne instrumenty, aby zwiększyć możliwości Ukraińców na uzyskanie tanich mieszkań, w szczególności planowana jest emisja obligacji rządowych na kwotę 20 miliardów hrywien, aby znacznie większa liczba osób mogła korzystać z programów hipotecznych” – powiedział Szmyhal.

Zaznaczył, że w tym roku z inicjatywy prezydenta rząd wprowadził program „Dostępna hipoteka pod 7%”. Według niego z programu skorzystało już 648 rodzin, a łączna wartość kredytów wyniosła 550 mln hrywien.

Jak informował wcześniej Szmyhal, zadaniem Gabinetu Ministrów jest maksymalizacja rozwoju programów hipotecznych, aby zapewnić Ukraińcom niedrogie mieszkania.

W kwietniu Rada Najwyższa uchwaliła w drugim czytaniu i w całości projekt ustawy nr 5308, która w celu realizacji programu „Dostępna hipoteka” mówi o dołączeniu do Ukraińskiej Finansowej Spółki Mieszkaniowej Państwowej Instytucji Hipotecznej (PIH) i zostaną wyemitowane obligacje rządowe o łącznej wartości 20 mld UAH.

prs


Źródło: Ukraina wyemituje obligacje na sumę 20 mld w ramach programu „Dostępna hipoteka”

Może Ci się spodobać