Ukraina i Libia wznawiają prace komisji międzyrządowej po 11-letniej przerwie

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba uzgodnił z premierem Libii Abdulem Hamid Dbeibah wznowienie w najbliższym czasie po 11-letniej przerwie prac Międzyrządowej Ukraińsko-Libijskiej Komisji Dwustronnej ds. Współpracy – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, donosi Ukrinform.

W rozmowie telefonicznej Kuleba podkreślił, że Ukraina konsekwentnie opowiada się za zachowaniem integralności terytorialnej i suwerenności Libii, w pełni popiera Rząd Jedności Narodowej i życzy powodzenia jego wysiłkom.

Z kolei Abdul Hamid Dbeibah pochwalił wysoki poziom profesjonalizmu ukraińskich pracowników służby zdrowia pracujących w Libii.

Kuleba zwrócił się do szefa libijskiego rządu z prośbą o jak najpełniejszą pomoc ukraińskim lekarzom w ich działalności zawodowej, przy zapewnieniu praw i bezpieczeństwa pracy.

Strony zgodziły się także zintensyfikować dialog polityczny między Ukrainą a Libią oraz wymieniły zaproszenia do składania wizyt.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło uwagę, że w 2020 r. wielkość dwustronnej wymiany handlowej między Ukrainą a Libią wyniosła 371,3 mln dolarów. Obroty za pierwsze pięć miesięcy 2021 r. wyniosły 124,4 mln dolarów.

av


Źródło: Ukraina i Libia wznawiają prace komisji międzyrządowej po 11-letniej przerwie

Może Ci się spodobać