Rząd zatwierdził rozbudowę infrastruktury na granicy ukraińsko-polskiej

Gabinet Ministrów zatwierdził projekt protokołu między rządami Ukrainy i Polski w sprawie zmiany umowy między krajami o udzielaniu pożyczek na warunkach pomocy w tym zakresie -informuje służba prasowa Ministerstwa Finansów, donosi Ukrinform.

„Rząd zatwierdził opracowany przez Ministerstwo Finansów projekt protokołu między rządem Ukrainy a rządem RP w sprawie zmiany Umowy między Ukrainą a Polską o udzielaniu pożyczek na warunkach pomocy w tym zakresie” – oświadczenie powiedział.

Zgodnie z projektem protokołu termin zawierania umów z polskimi firmami na roboty budowlane i usługi ustalono na 31 grudnia 2022 r. zamiast 31 grudnia 2019 r. Zmiany w Umowie pozwolą na zawarcie odpowiednich umów i pobranie próbek w 2021 r. i latach następnych w kwocie 7 mln euro na przebudowę siedmiu oddziałów straży granicznej na granicy ukraińsko-polskiej.

Łączna kwota pożyczki udzielonej przez Rząd RP wynosi 100 mln EUR – 0,15% rocznie na okres 30 lat z 5-letnim okresem karencji. Środki pożyczkowe przeznaczone są na realizację państwowych projektów inwestycyjnych: Ukravtodor – 68 mln euro (rozbudowa infrastruktury drogowej na podejściu do sześciu punktów kontrolnych na granicy polsko-ukraińskiej), Państwowa Służba Celna Ukrainy – 25 mln euro (układ punktów kontrolnych „Szeginie”, „Krakowiec ” „Rawa-Ruska”) i Administracji Państwowej Straży Granicznej Ukrainy – 7 mln euro (przebudowa siedmiu oddziałów Straży Granicznej).

av


Źródło: Rząd zatwierdził rozbudowę infrastruktury na granicy ukraińsko-polskiej

Może Ci się spodobać