Reznikow będzie reprezentował Ukrainę w TGK, jeśli Krawczuk nie będzie mógł tego zrobić ze względu na stan zdrowia

Wicepremier ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Ołeksij Reznikow oświadczył, że będzie reprezentował Ukrainę na posiedzeniach Trójstronnej Grupy Kontaktowej, gdyby szef ukraińskiej delegacji przy TGK Leonid Krawczuk nie mógł tego zrobić z powodu problemów zdrowotnych.

Reznikow powiedział o tym na jednym z kanałów telewizyjnych, donosi Ukrinform.

„Delegacji ukraińskiej do TGK przewodniczy Leonid Krawczuk. I na dzień dzisiejszy jest w szpitalu, nie będę zdradzał spraw medycznych i prywatnych. Jego pobyt w szpitalu dobiegnie końca – i mam nadzieję, że nadal będzie kierował delegacją ukraińską dokładnie w ten sam sposób. Jeśli nagle nie będzie miał możliwości wzięcia udziału w spotkaniu, ja jako pierwszy zastępca szefa delegacji ukraińskiej będę reprezentował Ukrainę podczas tych spotkań” – powiedział Reznikow.

Reznikow zauważył również, że w celu rozwiązania sytuacji dotyczącej naruszenia reżimu milczenia i zawieszenia broni nie jest konieczne zwoływanie Trójstronnej Grupy Kontaktowej – w tym celu regularnie odbywa się nadzwyczajne posiedzenie grupy roboczej TGK ds. bezpieczeństwa.

„Jest ugruntowany mechanizm, czym zajmują się nasi przedstawiciele w grupie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o kolejne zaplanowane posiedzenie TGK, to jest to koniec sierpnia” – powiedział wicepremier.

Przypomnijmy, 29 czerwca media podały, że pierwszy prezydent Ukrainy, szef ukraińskiej delegacji do TGK Leonid Krawczuk przeszedł planowaną operację serca, która przebiegła bez komplikacji. 26 lipca rzeczniczka Krawczuka Oksana Sybircewa poinformowała, że stan zdrowia pierwszego prezydenta Ukrainy, szefa ukraińskiej delegacji w TGK Leonida Krawczuka, pogorszył się , a on przebywał na oddziale intensywnej terapii przez prawie miesiąc po operacji serca.

av


Źródło: Reznikow będzie reprezentował Ukrainę w TGK, jeśli Krawczuk nie będzie mógł tego zrobić ze względu na stan zdrowia

Może Ci się spodobać