Zełenski chce audytu reformy decentralizacyjnej

Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że po zakończeniu drugiego etapu decentralizacji należy go poddać audytowi i skorygować wszelkie niedociągnięcia.

Oświadczył to podczas przemówienia na forum „Ukraina 30. Decentralizacja”, donosi korespondent Ukrinform.

„Moim zdaniem po zakończeniu drugiego etapu decentralizacji musimy przeprowadzić szczegółowy audyt i przed przejściem do kolejnego etapu poprawić błędy i przeliczenia” – powiedział Prezydent..

Zełenski dodał, że podczas drugiego etapu decentralizacji, realizowanego w szczególności przez jego zespół, rząd zatwierdził nową strukturę administracyjno-terytorialną podstawowego szczebla, a Rada Najwyższa przyjęła nowy podział na okręgi.

„Wraz z uprawnieniami i możliwościami finansowymi musi być odpowiedzialność. To bardzo ważne. Wybrani przywódcy wspólnot terytorialnych, utworzonych przez ich komitety wykonawcze, muszą nauczyć się myśleć na wielką skalę, zdać sobie sprawę, że każda społeczność jest częścią Ukrainy, aby zaspokoić swoje prywatne, wyborcze, polityczne ambicje” – podkreślił Zełenski.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na Ukrainie w wyniku decentralizacji władzy utworzono 1469 wspólnot terytorialnych zamiast 11,5 tys. i 136 okręgów zamiast 490.

av


Źródło: Zełenski chce audytu reformy decentralizacyjnej

Może Ci się spodobać