Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu – Kent

Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu -powiedział w wywiadzie dla „Suspilne” zastępca podsekretarza stanu ds. europejskich i euroazjatyckich George Kent, który kierował amerykańską misją na Ukrainie podczas urlopu сharge d’affaires Christina Quinn, donosi Ukrinform.

„Skład delegacji ustala Biały Dom i nie ogłosiliśmy jeszcze publicznie, kto będzie kierował delegacją, ale są to członkowie rządu. Poinformowaliśmy rząd ukraiński, kto to będzie, ale nie będę wymieniał konkretnych nazwisk, dopóki skład nie zostanie oficjalnie ogłoszony” – powiedział Kent.

Platforma Krymska jest nowym formatem konsultacyjno-koordynacyjnym zainicjowanym przez Ukrainę w celu zwiększenia skuteczności międzynarodowej reakcji na okupację Krymu, odpowiedzi na rosnące wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, zwiększenia presji międzynarodowej na Rosję, zapobiegania dalszym łamaniom praw człowieka i ochrony ofiar reżimu okupacyjnego. Jej cele – deokupacja Krymu i jego powrót na Ukrainę.

Inauguracja „Platformy Krymskiej” odbędzie się na szczycie 23 sierpnia, na który zapraszani są dyplomaci i przywódcy państw.

av


Źródło: Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu – Kent

Może Ci się spodobać