Prezydent wcielił w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o pogłębieniu integracji Ukrainy z NATO

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wdrożył decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z 4 czerwca 2021 r. „W sprawie pilnych działań w celu pogłębienia integracji Ukrainy z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego”.

Jak donosi Ukrinform, odpowiedni dekret Prezydenta Ukrainy nr 307/2021 został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa.

„Zgodnie z art. 107 Konstytucji Ukrainy dekretuję: wprowadzić w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy z dnia 4 czerwca 2021 r. „W sprawie pilnych działań w celu pogłębienia integracji Ukrainy z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego” – napisano w komunikacie.

Zwraca się uwagę, że kontrolę nad wykonaniem decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, wydanej niniejszym dekretem, sprawuje Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Przypomnijmy, 4 czerwca sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ołeksij Daniłow poinformował, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podjęła decyzję o pogłębieniu integracji Ukrainy z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego i zatwierdziła raport z przeglądu ogólnokrajowego systemu antyterrorystycznego.

av


Źródło: Prezydent wcielił w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o pogłębieniu integracji Ukrainy z NATO

Może Ci się spodobać