W ramach programu „5-7-9” udzielono już kredytów na sumę 51,3 mld hrywien

W ramach programu pożyczkowego „5-7-9” udzielono już tanich kredytów na sumę 51,3 mld UAH.

Poinformował o tym premier Denys Szmyhal, podsumowując na Facebooku wyniki gospodarcze tygodnia, donosi Ukrinform.

„W ramach prezydenckiego programu „5-7-9” wydano już 51,3 mld UAH tanich kredytów. W szczególności z 1,4 mld UAH wypłaconych w poprzednim tygodniu lwią część stanowią środki antykryzysowe w celu uzupełnienia kapitału obrotowego pod stawkę 0% rocznie. Program dalej działa na korzyść firmy” – głosi komunikat.

Szef rządu poinformował również, że w ramach państwowego programu  „Dostępna hipoteka 7%” autoryzowane banki udzieliły 526 kredytów o wartości 448 mln hrywien. Również na etapie zatwierdzania znajduje się około 900 wniosków na kwotę ponad 730 mln hrywien.

„Coraz więcej Ukraińców otrzymuje duże metry kwadratowe. Oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości przystępne instrumenty hipoteczne zostaną rozszerzone dzięki nowym programom” – powiedział Szmyhal.

Jak podawał Ukrinform, dnia 1 lutego 2020 roku uruchomiono rządowy program „Przystępne pożyczki 5-7-9%”. Udostępnienie jednej z trzech możliwych stawek kredytu w ramach tego programu uzależnione jest od wielkości przedsiębiorstwa kredytobiorcy i okresu jego działalności.

W kwietniu ubiegłego roku Gabinet Ministrów rozszerzył państwowy program „Dostępne pożyczki 5-7-9%” dla firm o rocznych przychodach do 100 mln hrywien, podczas gdy wcześniej kwota ta była ograniczona do 50 mln hrywien. Rząd podniósł też maksymalną kwotę kredytu w ramach programu z 2 mln UAH do 3 mln UAH.

prs


Źródło: W ramach programu „5-7-9” udzielono już kredytów na sumę 51,3 mld hrywien

Może Ci się spodobać