Odparcie ataku na morzu i wymiana ognia: Sea Breeze – ukończono pierwszą fazę ćwiczeń

Międzynarodowe grupy taktyczne opracowały pierwszy blok elementów treningowych podczas ćwiczeń Sea Breeze 2021.

O tym czytamy w komunikacie Państwowej Służby Granicznej, informuje Ukrinform.

„Przeładunek towarowy, holowanie uszkodzonego statku i zejście na ląd ekip inspekcyjnych, formowanie liniowego żeglowania, sygnalizacja i kontrolowanie żeglugi cywilnej – to główna lista ćwiczeń opracowywanych przed drugą częścią komponentu morskiego – wolnych gier” – podano w informacji.

Tuż po wyjściu z bazy ćwiczono element odpierania ataku szybkich małych łodzi, a na przeznaczonym do tego poligonie – ostrzał artyleryjski po celach naziemnych i powietrznych.

Tradycyjnie w międzynarodowych zespołach taktycznych kierownictwo nad poszczególnymi elementami szkolenia jest rozdzielone kolejno pomiędzy uczestników ćwiczeń. Po raz drugi w tak zakrojonych na szeroką skalę manewrach okręt flagowy ochrony morskiej „Gregory Kuropatnikow”, będący częścią grupy taktycznej z potężnymi przedstawicielami marynarki wojennej państw NATO, nadzorował takie strategiczne epizody jak strzelanie, odpieranie ataków na okręty, a także elementy typowo graniczne, sygnalizacja i kontrolowanie żeglugi cywilnej.

Okręt straży morskiej „Podilla” w grupie taktycznej ze statkami gruzińskimi i okrętami Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy wykonał podobne ćwiczenia, ale w innych rejonach Morza Czarnego.

Równolegle opracowywane są planowane elementy na Dunaju. Pomimo znaczącego strategicznego znaczenia największej żeglownej rzeki w regionie i stałego stacjonowania tam właśnie morskiej straży granicznej, ich rola w zapewnieniu wstępnych działań i gotowości zarówno do przeciwdziałania operacyjnego własnymi siłami, jak i do wsparcia innych formacji wojskowych jest niezwykle ważna.

W sztabie poinformowało, że następną fazą będzie część dunajska Sea Breeze-2021.

prs


Źródło: Odparcie ataku na morzu i wymiana ognia: Sea Breeze - ukończono pierwszą fazę ćwiczeń

Może Ci się spodobać