W okolicy miejscowości Pisky zginął ukraiński żołnierz

W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły okupacyjne dwunastokrotnie zrywały rozejm we wschodniej Ukrainie.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W rejonie miejscowości Wodjane, nad Morzem Azowskim, wróg trzykrotnie ostrzelał pozycje Połączonych Sił z moździerzy kalibru 120 mm, granatników różnych systemów i broni strzeleckiej. W pobliżu miejscowości Zołote – 4 rosyjscy najemnicy strzelali z ręcznych granatników przeciwpancernych, a w pobliżu Awdijiwki – z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W pobliżu miejscowości Hranitne strzelano z moździerzy kalibru 120 mm. W okolicy miejscowości Pisky wróg trzykrotnie otworzył ogień z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernychręcznych granatników. W pobliżu Majorska formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzelały nasze pozycje z ręcznych granatników przeciwpancernych, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej”- głosi wiadomość.

Należy również zauważyć, że nad miejscowościami Kateryniwka i Awdijiwka zarejestrowano przeloty wrogich bezzałogowych statków powietrznych typu Orlan-10 przekraczających linię demarkacyjną. Wrogie UAV zostały zniszczone z pomocą REB.

W ciągu ostatniego dnia nie odnotowano strat bojowych wśród żołnierzy Sił Połączonych.

Stanem na godzinę 7 rano, 26 czerwca odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni. W okolicy miejscowości Pisky nieprzyjaciel dwukrotnie strzelał z moździerzy kalibru 120 mm i ciężkich granatników przeciwpancernych.

W wyniku ostrzału ukraiński żołnierz otrzymał śmiertelną ranę odłamkową.

„W odpowiedzi na ostrzał wroga ukraińscy obrońcy otworzyli ogień. Przedstawiciele OBWE zostali niezwłocznie poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK. Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację na obszarze działania Sił Połączonych i przestrzegają reżimu zawieszenia broni” – podkreślono w sztabie OSP.

 prs


Źródło: W okolicy miejscowości Pisky zginął ukraiński żołnierz

Może Ci się spodobać