W ciągu ostatniej doby okupanci czternastokrotnie zrywali rozejm, ukraiński żołnierz został ranny

W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły okupacyjne czternastokrotnie zrywały rozejm we wschodniej Ukrainie.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W pobliżu miejscowości Nowohorodskie wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Piwdenne rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie ostrzeliwały ukraińskie pozycje z moździerzy kalibru 120 mm. W rejonie miejscowości Szumy okupanci użyli moździerzy kalibru 120 mm, a w rejonie Marinki dwukrotnie otworzyli ogień z działa przeciwpancernego MT-12 Rapier kalibru 100 mm.

W kierunku miejscowości Starohnatiwka rosyjscy najemnicy strzelali z ciężkich granatników przeciwpancernych, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W rejonie miejscowości Wodjane, nad Morzem Azowskim, wróg strzelał z automatycznych granatników i z broni strzeleckiej.

W okolicy miejscowości Newelske najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy  kalibru 120 mm, a w pobliżu Nowotaszkiwska – z moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Krasnohoriwka formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzeliwały pozycje ukraińskie z moździerzy kalibru 120 mm, ciężkich granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej.

W okolicy miejscowości Pisky rosyjscy najemnicy dwukrotnie ostrzeliwali ukraińskie pozycje z ręcznych granatników przeciwpancernych, a także z karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W pobliżu Majorska nieprzyjaciel przeprowadził zdalne minowanie za pomocą min POM-2.

„W wyniku ostrzału wroga jeden żołnierz otrzymał przenikliwe rany odłamkowe. Został zabrany do szpitala. Stan rannego określono jako średnio ciężki” – pionformowano w sztabie OSP.

Stanem na godzinę 7 rano,25 czerwca, odnotowano trzy naruszenia reżimu zawieszenia broni.

W rejonie miejscowości Wodjane, nad Morzem Azowskim, nieprzyjaciel strzelał z ciężkich i ręcznych granatników przeciwpancernych. W pobliżu miejscowości Zołote – 4 rosyjscy najemnicy strzelali z ręcznych granatników przeciwpancernych, a w pobliżu Awdijiwki – z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

„W odpowiedź na ostrzał wroga ukraińscy obrońcy otworzyli ogień” – podkreśliono w sztabie.

prs


Źródło: W ciągu ostatniej doby okupanci czternastokrotnie zrywali rozejm, ukraiński żołnierz został ranny

Może Ci się spodobać